HeroCraft

Tutaj poczujesz się jak nigdzie indziej...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2012-05-11 19:36:35

Mixar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-09
Posty: 2

Gildie

Pomysł nie jest nowy, oraz został już zaprezentowany
na servie, lecz chcialbym przedstawić (z mojego punktu widzenia)
optymalne rozwiązania.

               1. Aby gildia wgle mogła powstać trzeba złożyć wniosek
na forum (w tym celu należałoby stworzyć opowiedni do tego dział).
Nowo powstała gildia musi być założona przez osobe posiadającą
rangę V.I.P, lub wyższą, oraz mieć na start minimum 6 członków
włącznie z Guild Masterem.
               2. Każda gildnia będzie dostawać swój dzial na forum
zabezpieczony po przez NICK. Mianowicie Guild Master bedzie
informowal Admina/ów odpowiedzialnych za gildie o dodaniu do działu
gildii nowego jej członka, po czym wyżej wspomniany admin da mu możliwość
dostępu do działu.
               3. Nazwa gildii nie bedzie widoczna w chacie gry lecz nad
głową gracza w uzgodnionym później kolorze. Może ona zawierać maksymalnie
do 8 znaków (liczba wg. mnie optymalna).
               4. Każda gildia dostanie cuba na swoją siedzibe, a jego
powierzchnia bedzie wynosic miedzy 50/50 a 100/100. To także zostaje do uzgodnienia.
Acz kolwiek posiadłość ta musi mieścić się co najmniej w odległości 1500 kratek
od ustalonego punktu w mieście.



Na tyle pomysłów z tym tematem związanych wpadłem, więc proszę
o ewentualną korektę, oraz odpowiedź z tym tematem związaną

Offline

 

#2 2012-05-12 20:04:15

Reolic

Administrator

Zarejestrowany: 2012-05-05
Posty: 9
Nick na serwerze: Pierozek
Ranga na serwerze: HeadAdmin

Re: Gildie

Osobiście podoba mi się ten twój sposób administrowania gildii, jednak miałem inne pomysły odnośnie ich. Wpierw co najważniejsze muszę wspomnieć, że gildia będzie zakładana i administrowana przez Admina. Osoba z rangą V.i.P (która jest tymczasowa), czy wogóle jakiś gracz niebędzie miał dostępu do sprawowania ważnej funkcji na serwerze. Przy uzgodnieniu: ja i Landarth wyznaczamy zaufane osoby o randze Admina, które wg nas są kompetentne na założyciela gildii.
Jak na chwilę obecną wg planów gildii będzie dwa: Gildia Renegatów i Gildia Templariuszy. Na servie, nad nickiem niebędzie żadnej informacji dotyczącej przynależności do gildii, jednak członkowie tychże organizacji będą się wyróżniać widocznym kolorem nicku. Idzie za tym bardzo prosta zależność- kolorów widocznych nicków graczy będą trzy: biały dla graczy nieprzynależących do nikogo; zielony dla członków Gildii Renegatów; niebieski dla członków Gildii Templariuszy. Oczywiście cały czas mam na myśli nie kolor nicku widniejący na czacie, lecz ten który widnieje "fizycznie" nad postacią gracza.
Inną kwestią jest zakwaterowanie gildii, o której wspomniałeś. W planach niema granic terenów należących do gildii tylko taka samowolka założyciela. Jest tak, ze względu na uznanie tejże osoby jako kompetentnej do administrowania gildii. Jakby nie wspomnieć, to Gildia Renegatów (może i obecnie jeszcze nieskończona) położona jest na pewnym łańcuchu górskim połączonym siecią mostów tj. jako posiadłość gildii wykorzystano ukształtowanie terenu. Wspomniałeś także o odległości położenia siedziby gildii od miasta. Otóż... już jedna z gildii znajduje się całkiem niedaleko miasta. Ponadto nie planujemy zakładać niewiem ile gildyj, a tym bardziej ustalać tak kosmicznych odległości od miasta. Tak, na chwilę obecną kosmicznych, gdyż wgrano plugin zamykający mapę w promieniu tysiąca klocków od punktu spawnu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemon-hodowla.pun.pl www.karczmaankhmorpork.pun.pl www.ratunkiur.pun.pl www.otservlist.pun.pl www.futuramu.pun.pl